Fyzikální náboj

Mezinárodní soutěž ve fyzice

 

 

V pátek, 16. listopadu 2018 se na Gymnáziu  Ostrava - Zábřeh konal již tradičně Fyzikální náboj. Jedná se o mezinárodní soutěž, do které se zapojují nejen studenti z Česka, ale například i z Polska, Maďarska, Slovenska nebo Ruska.

My, studenti vyššího gymnázia jsme se rovněž měli možnost zúčastnit. Naši školu odjela reprezentovat hned dva pětičlenná družstva, Juniorů a Seniorů. Junioři se umístili na 6. místě v kraji, jen o kousek nám 4. místo, kvůli drobné chybě ve výpočtu. I Senioři zabojovali a za jejich snahu jím připadlo krásné 12. místo v kraji. Za 2 hodin jsme měli vyřešit složité logické příklady, zaměřené na různé obory fyziky.

Soutěž byla hodně náročná, ale rozšířila naše znalosti fyziky a posílila nám sebevědomí. Rozhodně jsme si to užili a rádi se zúčastníme i příštího ročníku.

 

Aneta Pieczková, Sexta A.

Foto: Mgr. Melánie Gaierová

 

Fotogalerie

Fyzikální náboj Fyzikální náboj Fyzikální náboj Fyzikální náboj Fyzikální náboj Fyzikální náboj Fyzikální náboj Fyzikální náboj Fyzikální náboj Fyzikální náboj Fyzikální náboj Fyzikální náboj Fyzikální náboj Fyzikální náboj Fyzikální náboj Fyzikální náboj Fyzikální náboj Fyzikální náboj

Zpět na aktuality