Fyzika zábavně pro ZŠ

Zábavná fyzika pro žáky ze ZŠ Hrabina, pracoviště Slezská.

Dne 30. 10. 2014 se konalo fyzikální klání pro žáky ze ZŠ z 5. a 9. tříd. Projekt připravila Mgr. Melánie Gaierová a Ing. Miluše Skokanová. Akce proběhla pod názvem „Stroj času“ a žáci se zde měli možnost naučit fyziku zajímavým způsobem. Byli motivováni strojem času, který se skutečně našel. Díky pokusům se seznamovali s fyzikálními jevy a jejich působením a významem v praxi. Pokusy si měli možnost žáci vyzkoušet nebo se na zajímavé pokusy podívali.

Mladší žáci se seznamovali s fyzikálními jevy prakticky, procvičovali si svou logiku a učili se pracovat ve skupinách. Starší žáci se učili i fyzikální výpočty a matematické operace, aplikovali své znalosti z fyziky a logiku na dané konkrétní jevy. Jako odměnu na závěr všichni žáci získali pamětní mince.

Na videu je ukázka stroje času a plazmová koule se „světelným měčem“.

Všem žákům se akce velice líbila, fyzikální pokusy je nadchly. Byla to pro žáky pěkná motivace k učení a k dalšímu vzdělávání.

Videa z průběhu akce (klikněte na obrázek videa): (*.MOV)

 

Mgr. Melánie Gaierová

Fotogalerie

Fyzika zábavně pro ZŠ Fyzika zábavně pro ZŠ Fyzika zábavně pro ZŠ Fyzika zábavně pro ZŠ Fyzika zábavně pro ZŠ Fyzika zábavně pro ZŠ Fyzika zábavně pro ZŠ Fyzika zábavně pro ZŠ Fyzika zábavně pro ZŠ Fyzika zábavně pro ZŠ Fyzika zábavně pro ZŠ Fyzika zábavně pro ZŠ

Zpět na aktuality