Francouzský festival letí do světa

Vyšel nám další projekt

Mezinárodní federace učitelů francouzštiny (FIFP) se sídlem v Paříži zaštiťuje od roku 1969 světovou síť jednotlivých národních asociací (SUF v ČR), kterých je v současnosti na dvě stovky z více než 120 zemí pěti kontinentů. Tato federace sdružuje 80 000 učitelů, kterým nabízí různé aktivity a projekty.

A právě v rámci jednoho takového projektu byl vybrán náš Festival "Umím francouzsky" (4. ročník proběhl na gymnáziu v březnu 2019) jako významný počin mající za cíl popularizaci francouzské kultury mezi žáky a studenty. Jeho zakladatelka vyučující francouzštiny Andrea Šteflová byla pozvána v srpnu 2019 na týden do Nice, aby festival představila jiným učitelům, poradila návod na zorganizování podobných akcí a ukázala jim jednu z možných cest šíření francouzštiny. Projekt podporuje také Sdružení učitelů francouzštiny České republiky.

Vše proběhne v rámci Letní univerzity, kde se setkají francouzštináři z celého světa, aby si během kurzů a ateliérů osvojili pedagogicko-didaktické novinky v oblasti výuky francouzského jazyka a podělili se o své zkušenosti.

 

Předmětová komise francouzštiny

Zpět na aktuality