• English
  • Deutsch
  • Français

Florbalisté Gymnázia Josefa Božka postoupili do republikového finále

Po úspěšně zvládnutém okresním kole nás čekalo krajské finále v ostravské ČPP Aréně. Systém turnaje byl jednoduchý. Dvě skupiny, ve kterých se utká každý s každým, a vítězové skupin hrajících ve finále o postup do republikového kola. Nám los příliš nepřál, když nám byl do skupiny vybrán loňský vítěz celé soutěže, tedy sportovní gymnázium v Ostravě.

Hned první zápas ve skupině by se dal nazvat předčasným finále. Sporťáci, s vědomím, že loni nenašli přemožitele, hýřili sebevědomím a nepřipouštěli si nic jiného než jasné vítězství. My jsme je velice rychle vyvedli z omylu a po chvíli svítilo na tabuli skóre 2:0 v náš prospěch. Soupeř, který v podstatě nestřídal a hrál na to nejlepší, co měl k dispozici, přitlačil a k vidění byl florbal na vysoké úrovni. Zápas ve vysokém tempu plný osobních soubojů – tvrdých, ale férových - se musel líbit. My jsme bohužel do poločasu udělali pár chyb, které Ostrava využila a otočila výsledek ve svůj prospěch. Nesložili jsme zbraně a druhý poločas byli lepším týmem a zaslouženě jsme se opět dostali do vedení. Poté se do hry zapojili rozhodčí, když velmi necitlivě vyloučili našeho hráče a my jsme se museli bránit. Bohužel v této chvíli se ukázalo, že hráči juniorského věku nehrají vždy zcela takticky, zbytečně jsme se vydali napadat, propadli jsme a tak zkušený a kvalitní tým, jakým sportovní gympl bezesporu je, nabídnutou šanci s přehledem využil. Výsledná remíza byla spravedlivá.

O tom, kdo nakonec postoupí do finále a s největší pravděpodobností turnaj vyhraje, se tak mělo rozhodnout ve druhém zápase. Nevýhodu jsme měli my, neboť náš zápas s týmem Gymnázia Bruntál byl na řadě jako první. Taktika proto byla jasná – vše na bránu. I když se hrálo v podstatě na jedné polovině hřiště, nedařilo se nám navyšovat skóre, jak bychom chtěli. O poločase jsme sice vedli 7:1, ale pak jsme se zadrhli a druhou půli se vyloženě protrápili. Konečný výsledek 12:3 nebyl špatný, ale mohl být i lepší.

Nezbývalo nám než fandit Bruntálu v zápase se Sporťáky. Když to po třech minutách hry bylo 6:0 pro Ostravu, vypadalo to s námi špatně. Pak se ale brankostroj zastavil a hráči Bruntálu, mnohdy hrající na hranici sebeobětování, podporovaní naším kotlem, se postarali o obrovské překvapení a prohráli pouze 2:9. Tento výsledek nás katapultoval do finále.

Proti střední škole z Frýdku-Místku jsme byli jasnými favority a nechali zahrát všechny hráče ze soupisky. Již od úvodního hvizdu jsme měli situaci pevně pod kontrolou, dokráčeli si k vítězství 5:0, a mohli se tak radovat z postupu do republikového finále. To se bude konat v březnu v Praze a vítěz bude mít možnost odehrát utkání před Superfinále superligy Českého florbalu v O2 aréně.

Navíc nás může těšit fakt, že trenér loňských mistrů po skončení turnaje sportovně uznal: „Tak kvalitního soupeře jsme loni potkali až v O2 aréně.” Dalším pozitivem bylo, že hned tři naši hráči byli vybráni do nejlepší sestavy krajského finále, jmenovitě: Friedel, Punčochář a Fukala. Snad tedy kluci navážou na tento výkon a popereme se o příčky nejvyšší.

Sestava: Friedel, Makaj – Zipser, Blecha, Punčochář, Szemla, Fukala, Buják M., Buják P., Rucki, Sikora, Cmiel, Buják P., Svoboda, Adámek