• Facebook
 • Youtube
 • Instagram
 • Bakaláři
 • Moodle
 • Strava.cz
 • ISIC
 • MS Office
 • Robotel teacher
 • Robotel student
 • Česky
 • English
 • Deutsch
 • Français

Florbalisté Gymnázia Josefa Božka postoupili do republikového finále

Po úspěšně zvládnutém okresním kole nás čekalo krajské finále v ostravské ČPP Aréně. Systém turnaje byl jednoduchý. Dvě skupiny, ve kterých se utká každý s každým, a vítězové skupin hrajících ve finále o postup do republikového kola. Nám los příliš nepřál, když nám byl do skupiny vybrán loňský vítěz celé soutěže, tedy sportovní gymnázium v Ostravě.

Hned první zápas ve skupině by se dal nazvat předčasným finále. Sporťáci, s vědomím, že loni nenašli přemožitele, hýřili sebevědomím a nepřipouštěli si nic jiného než jasné vítězství. My jsme je velice rychle vyvedli z omylu a po chvíli svítilo na tabuli skóre 2:0 v náš prospěch. Soupeř, který v podstatě nestřídal a hrál na to nejlepší, co měl k dispozici, přitlačil a k vidění byl florbal na vysoké úrovni. Zápas ve vysokém tempu plný osobních soubojů – tvrdých, ale férových - se musel líbit. My jsme bohužel do poločasu udělali pár chyb, které Ostrava využila a otočila výsledek ve svůj prospěch. Nesložili jsme zbraně a druhý poločas byli lepším týmem a zaslouženě jsme se opět dostali do vedení. Poté se do hry zapojili rozhodčí, když velmi necitlivě vyloučili našeho hráče a my jsme se museli bránit. Bohužel v této chvíli se ukázalo, že hráči juniorského věku nehrají vždy zcela takticky, zbytečně jsme se vydali napadat, propadli jsme a tak zkušený a kvalitní tým, jakým sportovní gympl bezesporu je, nabídnutou šanci s přehledem využil. Výsledná remíza byla spravedlivá.

O tom, kdo nakonec postoupí do finále a s největší pravděpodobností turnaj vyhraje, se tak mělo rozhodnout ve druhém zápase. Nevýhodu jsme měli my, neboť náš zápas s týmem Gymnázia Bruntál byl na řadě jako první. Taktika proto byla jasná – vše na bránu. I když se hrálo v podstatě na jedné polovině hřiště, nedařilo se nám navyšovat skóre, jak bychom chtěli. O poločase jsme sice vedli 7:1, ale pak jsme se zadrhli a druhou půli se vyloženě protrápili. Konečný výsledek 12:3 nebyl špatný, ale mohl být i lepší.

Nezbývalo nám než fandit Bruntálu v zápase se Sporťáky. Když to po třech minutách hry bylo 6:0 pro Ostravu, vypadalo to s námi špatně. Pak se ale brankostroj zastavil a hráči Bruntálu, mnohdy hrající na hranici sebeobětování, podporovaní naším kotlem, se postarali o obrovské překvapení a prohráli pouze 2:9. Tento výsledek nás katapultoval do finále.

Proti střední škole z Frýdku-Místku jsme byli jasnými favority a nechali zahrát všechny hráče ze soupisky. Již od úvodního hvizdu jsme měli situaci pevně pod kontrolou, dokráčeli si k vítězství 5:0, a mohli se tak radovat z postupu do republikového finále. To se bude konat v březnu v Praze a vítěz bude mít možnost odehrát utkání před Superfinále superligy Českého florbalu v O2 aréně.

Navíc nás může těšit fakt, že trenér loňských mistrů po skončení turnaje sportovně uznal: „Tak kvalitního soupeře jsme loni potkali až v O2 aréně.” Dalším pozitivem bylo, že hned tři naši hráči byli vybráni do nejlepší sestavy krajského finále, jmenovitě: Friedel, Punčochář a Fukala. Snad tedy kluci navážou na tento výkon a popereme se o příčky nejvyšší.

Sestava: Friedel, Makaj – Zipser, Blecha, Punčochář, Szemla, Fukala, Buják M., Buják P., Rucki, Sikora, Cmiel, Buják P., Svoboda, Adámek

Mgr. Martin Vlček

Fotogalerie

Moravskoslezský kraj

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, p.o.

Frýdecká 689/30
737 01 Český Těšín

IČ: 62331639
IZO: 000601578