Finále Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR v Chebu

Ve čtvrtek 23. listopadu 2017 se v Chebu konalo finále Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR, kam se z dubnového krajského kola probojovala trojice našich studentů: Petr Rusnok, Šimon Škrabiš (oba Septima A) a Matěj Palarčík (3. A), která tehdy skončila na 4. místě s počtem 108 bodů.

Tématem letošní soutěže byly československé dějiny období let 1949 – 1967 pod názvem Léta strachu i naděje.

I když si 4. místem z krajského klání nezajistili přímý postup, počet bodů rozhodl, že mezi 75 nejlepších družstev z celkového počtu 281 účastníků Česko-Slovenska patří. Zde se umístili na celkovém 50. místě s počtem 139 bodů.

Ačkoli pomýšleli na metu vyšší, celkové 50. místo není rozhodně žádnou ostudou. Potvrdili totiž, že v letošním roce patří mezi nejlepší čtyři z 5 družstev Moravskoslezského kraje, kterým se do finále podařilo postoupit. Navázali tak na úspěchy svých starších spolužáků z let 2015 a 2016.

Za úspěšnou reprezentaci školy jim děkujeme.
 

Za předmětovou komisi humanitních předmětů Mgr. Václav Labaj

Fotogalerie

Aula Ekonomické fakulty Západočeské univerzity v Chebu před začátkem soutěže Finále Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR v Chebu Finále Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR v Chebu Finále Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR v Chebu

Zpět na aktuality