Finále Astronomické olympiády v Planetáriu v Praze 2019

V pátek 17. 5. 2019 se konalo celostátní kolo v Planetáriu v Praze. Zde soutěžili žáci ve dvou kategoriích ze všech krajů. Jsem Ester Šlapotová z primy a za naší školu jsem se probojovala do finále.

Samotná soutěž byla hodně těžká, ve finále jsem byla s dalšími 5 holkami a 19 kluky, dohromady z celé republiky bylo v mé kategorii 25 soutěžících. Soutěž probíhala v prostorách Planetária, kde nám pořadatelé připravili zajímavé otázky a spoustu úkolů, na které jsme museli odpovědět.

Po soutěži jsem si prohlédla Planetárium, které je největší v naší republice. Následovala zajímavá přednáška a úžasná projekce o významných objevech v oblasti astronomie a o vesmíru. Potom bylo slavnostní vyhodnocení. Potěšilo mě, že jsem byla lepší než druzí.

Ve volném čase jsem navštívila Mořský svět s jeho obřími akvárii, Václavské náměstí, Karlův most a Hradčany.

Tímto bych chtěla poděkovat paní Mgr. Melánii Gaierové za skvělý výlet a příští rok se pokusím o účast v Astronomické olympiádě opět.

Ester Šlapotová PA

Foto Mgr. Melánie Gaierová a Ester Šlapotová

Fotogalerie

Finále Astronomické olympiády v Planetáriu v Praze 2019 Finále Astronomické olympiády v Planetáriu v Praze 2019 Finále Astronomické olympiády v Planetáriu v Praze 2019 Finále Astronomické olympiády v Planetáriu v Praze 2019 Finále Astronomické olympiády v Planetáriu v Praze 2019 Finále Astronomické olympiády v Planetáriu v Praze 2019 Finále Astronomické olympiády v Planetáriu v Praze 2019 Finále Astronomické olympiády v Planetáriu v Praze 2019 Finále Astronomické olympiády v Planetáriu v Praze 2019 Finále Astronomické olympiády v Planetáriu v Praze 2019 Finále Astronomické olympiády v Planetáriu v Praze 2019 Finále Astronomické olympiády v Planetáriu v Praze 2019

Zpět na aktuality