Exkurze za kulturou 2019

Exkurze do Domu umění v Ostravě

      Dne 7. března 2019 se studenti třídy Sexta A sešli s paní profesorkou Janou Lukešovou na nádraží v Českém Těšíně a vydali vstříc městu Ostrava.
      Ihned po příchodu do Domu umění se nás ujala slečna edukátorka a uvedla nás do výstavní místnosti s názvem Deset, pojmenované podle desíti vystavených děl německých autorů. Poté jsme se posadili do pohodlných polštářů a byla nám představena konkrétní díla a podrobnosti, které se pojily s jejich vznikem.
      V závěru naší exkurze jsme se pokusili o vlastní uměleckou tvorbu. Své emoce jsme znázorňovali pomocí různých malířských nástrojů, jako jsou špachtle, štětce, válečky nebo spreje. Naši uměleckou činnost doprovázely zvuky hudebních nástrojů určených k muzikoterapii.
      Všem se nám tento den prosycený kulturou líbil.

Foto Domu umění Ostrava: Honza Groh (Jagro) – Vlastní dílo_CC BY-SA 3.0

Adam Burkuš, Barbora Mitrengová

 

- Návštěva Domu umění mě velmi nadchla. Z prvního sarkastického přístupu k expresionistickým dílům jsem k tomuto typu umění našla jisté zalíbení. Ze všech německých autorů v mé paměti utkvěl André Butzer a jeho konzistentní chaos barev, přičemž bych řekla, že se o jeho obrazy budu do budoucna zajímat dále. Věřím, že exkurze každému z nás něco dala, byť to mohlo být jen vlastní ztvárnění pocitů ke konci. Určitě bych se na podobnou exkurzi vydala znova.

- Výstava se mi velice líbila. I když jsem si na začátku myslel, že vytvořit vystavená díla není žádné umění, slečna edukátorka mne vyvedla z omylu. Aby si mohl autor dovolit takováto díla, musí si projít obdobím dokonalých maleb.

- Bylo to fajn, dostali jsme informace o současném umění. Celkově bych výstavu hodnotil kladně, velmi nás obohatila.

Studenti Sexty A

 

Mgr. Jana Lukešová, DiS

Fotogalerie

Exkurze za kulturou 2019 Exkurze za kulturou 2019 Exkurze za kulturou 2019 Exkurze za kulturou 2019 Exkurze za kulturou 2019 Exkurze za kulturou 2019

Zpět na aktuality