Exkurze za kulturou

Exkurze do Domu umění v Ostravě

Dne 22. 3. se žáci 2. A zúčastnili za doprovodu Mgr. I. Dluhošové a J. Lukešové výstavy pod názvem Narušená imaginace, která se nacházela v Domu umění v Ostravě.

Výstava nabízela ke zhlédnutí řadu nádherných obrazů mladých evropských tvůrců, které spojovalo téma lidské imaginace, jež je narušena okolními vlivy a společností. Podtitulem byl zájem o témata, která nejsou ve společnosti oblíbená, o kterých se málo mluví nebo na které se příliš nepamatuje, např. zobrazení stáří, chudoby ve světě, důsledků válek a zabíjení, člověka jako ,,věci“, se kterou lze obchodovat. Obrazy byly malovány ve stylu realismu nebo hyperrealismu. Tato díla vytvořili mladí světoví umělci, často méně než třicetiletí, takže se mládež s jejich myšlenkami mohla snáze ztotožnit, pochopit je a zároveň žasnout nad jejich dokonalostí. Kromě samotné prohlídky a výkladu pro nás byly přichystány také rozmanité tvůrčí aktivity.

Výstava byla celkově velkým obohacením. Viděli jsme díla současných umělců, jejich umělecky ztvárněné myšlenky, pocity a témata, navíc obrazy byly velmi krásné, precizní a zaujaly i lidi, kteří se o umění příliš nezajímají.  Budeme se určitě těšit na další výstavu.

Jakub Kaczmarczyk, 2. A

Zpět na aktuality