Den bezpečného internetu

Internet a kybergrooming, kyberšikana, phishing a tak dále...

 Dne 7. 2. 2016 se celá třída QA zúčastnila besedy s názvem „Den bezpečného internetu“. V první části jsme měli možnost nakouknout do tajů pravidel bezpečnosti pomocí dokumentárního filmu, který nás nejenom poučil o tom, jak se máme chránit v online světě, ale také co se stane, když tak neučiníme. Mohli jsme tedy na vlastní oči sledovat, co se nám může přihodit, když budeme se svými osobními informacemi nakládat neopatrně a zbytečně je sdělovat veřejnosti.

Druhá část besedy, o něco málo aktivnější, se zaměřovala hlavně na různé druhy nepříjemností, se kterými bychom se někdy mohli na internetu setkat. Mluvili jsme především o pojmech jako kybergrooming, kyberšikana, phishing a tak dále. A jelikož teď víme, jaké hrozby pod těmito cizími slovy číhají, můžeme se před nimi i efektivněji chránit.

Nakonec jsme měli i pár volných minut na prodiskutování nově nabytých informací v menších skupinkách, kde jsme mohli vyjádřit své dojmy, názory a posléze doplnit některé detaily nebo zajímavosti.

Věřím, že každý z nás si odnesl nějaké to poučení a nikdo nebral výstrahy na lehkou váhu. Jsem si jista, že teď jsme ohledně této problematiky všichni o něco málo chytřejší a to byl přece hlavní účel celé besedy.

 

Kamila Sikorová, 5. QA

Fotogalerie

Den bezpečného internetu Den bezpečného internetu Den bezpečného internetu Den bezpečného internetu

Zpět na aktuality