Demokracie a já - závěrečná konference v Praze

V pondělí 20. 5. jsem se zúčastnila závěrečné konference projektu „Demokracie a já“, která probíhala v Evropském domě v Praze.

Postoupili jsme zde s naším návrhem projektu s názvem ,,Touha to zkusit“, který měl varovat před první zkouškou návykových látek mladistvými. Měli jsme možnost prezentovat náš projekt před odbornou porotou a dále se zúčastnit workshopů a zajímavé přednášky ,,Buď aktivní, má to smysl“. Zde svůj životní příběh představil bývalý europoslanec Libor Rouček. Výhody našeho členství v EU zdůraznila Ludmila Johnová. Zuzana Wildová představila Dialog mládeže, jeho cíle a možnosti, jak se do něj mohou mladí lidé zapojit a Mikuláš Misterka se věnoval významu žákovských samospráv. Byli jsme informování, proč bychom měli být politicky aktivní a že i jeden hlas dokáže hodně změnit. Po této přednášce jsem si byla jistá, že kdybych byla plnoletá, tak bych určitě šla volit a snažila se něco změnit.

Celý den jsem si velmi užila, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých názorů, získala nové zkušenosti a poznala chytré lidi. Prezentováno bylo 12 projektů spolu s naším. Konferenci připravilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, organizace EUTIS, o.p.s. a Dům zahraniční spolupráce, se kterým budeme mít možnost konzultovat financování našeho projektu. Těším se na jakékoliv další možnosti účasti na podobných akcích a vřele doporučuji všem, kteří o něčem podobném přemýšlejí.

 

Markéta Lipowská 2.A

Foto: paní Mgr. Lenčová (SŠTO Havířov) a www.eutis.cz

 

 

 

Fotogalerie

Demokracie a já - závěrečná konference v Praze Demokracie a já - závěrečná konference v Praze Demokracie a já - závěrečná konference v Praze Demokracie a já - závěrečná konference v Praze Demokracie a já - závěrečná konference v Praze Demokracie a já - závěrečná konference v Praze Demokracie a já - závěrečná konference v Praze Demokracie a já - závěrečná konference v Praze

Zpět na aktuality