Dějepisná soutěž gymnázií České a Slovenské republiky

                     
 
 Vyvrcholením jarních dějepisných soutěží jsou již tradiční krajská kola o postup do finále Dějepisné soutěže gymnázií České a Slovenské republiky, které se koná koncem listopadu v Chebu. Letošního XXVI. ročníku tentokrát na téma Léta strachu i nadějí (1949 – 1967) se účastnilo téměř 300 škol z Česka a Slovenska, které se pokoušely bojovat o 73 finálových míst. Naši školu tentokrát reprezentovali Matěj Palarčík z 2. A, Šimon Škrabiš ze Sexty A a Petr Rusnok ze Sexty A. Krajského kola se účastnilo celkem 15 škol, z toho pořádající škola, Gymnázium Františka Živného v Bohumíně, měla postup do finále zajištěný (v letošním roce šlo o výjimku).


Přímými postupujícími byla družstva, která skončila na 1. a 2. místě. To se podařilo gymnazistům z Třince a Příboru. Naše družstvo skončilo na nevděčném 4. místě se 108 body z maximálního počtu 162 bodů. A tak začal týden nervózního čekání, zda bude dosažený výsledek na chebské finále stačit.

A podařilo se! Do finále jsme se probojovali, takže letos 23. 1istopadu budeme již potřetí za sebou bojovat o co nejlepší umístění v tomto mezistátním klání.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem soutěžícím za vzornou reprezentaci školy
a za dosažené výsledky jim blahopřejeme.

 

 Za předmětovou komisi humanitních předmětů Mgr. Václav Labaj 

 

Fotogalerie

Mgr. S. Folwarczny, nam. MSK pro školství a PaedDr. M. Bialoň, řed. pořádajícího gymnázia Začátek soutěže Hodnocení soutěžních testů Krajského kola Dějepisné soutěže gymnázií v Bohumíně se účastnilo celkem 15 družstev Šimon Škrabiš, Petr Rusnok a Matěj Palarčík v Krajském kole Dějepisné soutěže gymnázií ČR a SR v Bohumíně 5. 4. 2017 Z průběhu soutěže

Zpět na aktuality