Debatiada - Agora 2015

Úspěšné krajské kolo debatiády - Agora 2015

Studentská Agora a krásné 2. místo

V úterý 28.4.2015 vyslalo českotěšínské gymnázium na debatní pole krajského kola Studentské Agory v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě 13 statečných bojovníků ze třetích ročníků.

Za naši školu jsme se stali takovými zkušebními králíčky, protože jsme tvořili první tým, který se této soutěže zúčastnil. To nás ale nezastrašilo a po pečlivých přípravách argumentů jsme postoupili nejdříve do semifinále a hned na to i do finále. Ve finále jsme vybojovali krásné druhé místo. Spolu s diplomem jsme si domů odnesli také trička Studentské Agory.

Během dopoledne i odpoledne jsme se zúčastnili jak debat mezi desetičlennými družstvy, tak debat po dvojicích. Za semifinále a finále si status nejlepšího debatéra vybojoval student z našich řad, Matěj Szotkowski ze 3.A.

Celý debatní den v nás určitě zanechal velkou zkušenost a spoustu zážitků. Tímto děkujeme profesorce Simoně Belanové za umožnění soutěžit a samotný doprovod na debatiádu. Můžeme potvrdit, že jsme splnili přání organizátorů a opravdu si debaty moc užili.

 

Tereza Niemcová, 3.A

Více na facebooku.

Zpět na aktuality