Další úspěch v krajské soutěži v dějepisu

     Již po jedenácté se letos 27. ledna konalo krajské kolo Dějepisné soutěže jednotlivců v Opavě, kterou organizují dvě opavská gymnázia, Slezské a Mendelovo, ve spolupráci s Filozoficko-přírodovědeckou fakultou Slezské univerzity.
    Této soutěže, až na 3 výjimky, jsme se pokaždé zúčastnili, ale pouze ve 3 případech jsme měli to štěstí, že se naši studenti probojovali do užšího finálového výběru, kdy po dvou písemných testech postoupili k ústním zkouškám. Poprvé to bylo v roce 2014, kdy Michal Sikora dosáhl na pomyslnou stříbrnou příčku, v loňském roce zásluhou Ester Bubíkové jsme dokonce zvítězili. Do třetice se na nás usmálo štěstí i letos, kdy naši školu reprezentovala Dominika Kwasková z Oktávy A. Z 19 soutěžících se dostala do finálové osmičky a nakonec skončila na děleném 6. – 7. místě. Tématem letošní soutěže byl Vývoj mezinárodních vztahů v období let 1918 – 1938.
     Pro Dominiku bylo opavské finále krásným zakončením její reprezentační činnosti nejen v dějepisných soutěžních kláních a my ji k tomuto úspěchu srdečně gratulujeme.

Za předmětovou komisi humanitních předmětů Mgr. Václav Labaj                    

 

Fotogalerie

Další úspěch v krajské soutěži v dějepisu Další úspěch v krajské soutěži v dějepisu Další úspěch v krajské soutěži v dějepisu Další úspěch v krajské soutěži v dějepisu Další úspěch v krajské soutěži v dějepisu

Zpět na aktuality