• Facebook
 • Youtube
 • Instagram
 • Bakaláři
 • Moodle
 • Strava.cz
 • ISIC
 • MS Office
 • Robotel teacher
 • Robotel student
 • Česky
 • English
 • Deutsch
 • Français

Čtvrtý reprezentační ples českotěšínského gymnázia

Úspěšný a nádherný reprezentační ples školy v roce oslav 95. výročí jejího založení

 V sobotu 30. ledna 2016 zaplnily reprezentativní prostory těšínského Kulturního a společenského střediska Střelnice pestré večerní róby dam a rozverné motýlky či důstojné kravaty pod saky pánů, kteří sem přišli za zábavou nejen v rytmu tanečních melodií – proběhl tu po roce opět v režii pořadatelů z Gymnázia v Českém Těšíně na Frýdecké ulici IV. reprezentační ples gymnázia, na který byly vstupenky vyprodány už několik dní před termínem konání.  

     Letošní ples, jemuž byli mezi váženými hosty přítomni mimo jiné náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje paní Věra Palková a pan Zdeněk Žák, současný poradce prezidenta republiky a bývalý ministr dopravy, zahájili tradičně představitelé tří pořádajících subjektů – ředitel gymnázia RNDr. Tomáš Hudec, předseda hlavního výboru Sdružení rodičů Slavomír Mitrenga a předseda Nadačního fondu přátel gymnázia v Českém Těšíně Mgr. Petr Prokop Siostrzonek, převor Břevnovského kláštera. Po jejich proslovech vpluly na parket na dvě desítky tanečních párů, studentů gymnázia – čerstvých absolventů tanečního kurzu, a započaly ples slavnostní polonézou a vídeňským valčíkem.

     Taneční menu nabízelo po celý večer a ještě dlouho přes půlnoc bohaté možnosti výběru – v hlavním sále pouštěl oblíbené taneční melodie zkušený a osvědčený DJ Roman Grygar a v hudebním salonku hrála k tanci i poslechu vynikající cimbálová muzika Javorový z Třince, při níž si mohli milovníci lidových písní i zazpívat.

      Hlavním hostem večera byla letos paní Pavlína Filipovská, která zavzpomínala na své pěvecké a herecké počátky v divadlech Semafor a Apollo a přidala i několik evergreenů z let šedesátých – písně jako „Včera neděle byla“ nebo „Proč se lidi nemaj rádi“ přiměly mnohé z naslouchajících hostů, aby se k chytlavým melodiím sami přidali. Kromě toho uchvátila paní Pavlína leckteré ucho svou nádherně spisovnou češtinou a dikcí, v níž rozhodně nezapřela geny svého otce Františka Filipovského.

V průběhu večera bylo postaráno i o další zajímavý program. S přitažlivou světelnou show vystoupila Ivana Naira Honzáková a několika čísly se předvedla i taneční skupina Kanafas – mimo jiné na sebe strhly pozornost její tanečnice krátce před půlnocí, když rozvlnily volány svých sukní při slavném Offenbachově kankánu. Dvěma minikoncerty, každá se svým specifickým repertoárem, přilákaly do hlavního sálu své fanoušky rovněž zpěvačky Petra Fúriková a Izabela Škutová s kapelami a obě byly odměněny nadšenými potlesky.

K dobré zábavě nepochybně přispěly i pitím a jídlem bohatě zásobené bary a bufety – v nichž největším lákadlem byly vedle již tradiční dvanáctky Břevnovský Benedikt (sponzorského daru nadačního fondu zajištěného převorem Petrem Prokopem) nápoje míchané barmany sousedské Albrechtovy střední školy. Na plese nechyběla ani tradiční tombola, do níž přispěly sponzorsky řadou hodnotných cen partnerské firmy školy a rodiče studentů.

     Věřím, že letošní reprezentační ples, kterým českotěšínské gymnázium zahájilo rok oslav 95. výročí svého založení, zanechal ve všech zúčastněných ten nejlepší dojem – a mně bylo nesmírným potěšením a velkou ctí ho provázet slovem.

Foto: Kája Kulová, 4.A

 

PhDr. Alena Hasáková

Fotogalerie

Moravskoslezský kraj

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, p.o.

Frýdecká 689/30
737 01 Český Těšín

IČ: 62331639
IZO: 000601578