Celostátní kolo soutěže Školní časopis roku 2018

Hledání cest aneb Televize po televizi na Masarykově univerzitě

Dne 9. 11. jsem se s paní profesorkou I. Dluhošovou vydala na Multimediální den 2018, který se konal na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity a jehož součástí bylo i vyhodnocení národního kola soutěže Školní časopis roku 2018.

Studenti základních a středních zde měli možnost navštívit rozmanité workshopy, přednášky a diskusní semináře. K nejzajímavějším patřil například seminář s mladými začínajícími novináři z DVTV, Televize Seznam a ČT. Historií ČTK nás provedla šéfredaktorka onoho zpravodajství Radka Marková na přednášce Stoletá ČTK jako moderní multimediální agentura. Ve volných chvílích jsme mohli navštívit multimediální jarmark, prohlédnout si prostory rozhlasového a vysílacího studia. Měli jsme také možnost zhlédnout v přímém přenosu práci televizních pracovníků, a dokonce si i zkusit nahrát krátkou zprávu pro Český rozhlas.

Na závěr dne nabitého novými zkušenostmi, informacemi i zážitky se konalo slavnostního vyhodnocení soutěže, jehož se zúčastnili nejlepší redaktoři školních časopisů z celé České republiky. Bylo pro nás příjemným překvapením, když se náš Božkopis umístil na 6. místě a tím se oficiálně zařadil mezi TOP10 českých studentských časopisů.

                   

 

 

   Školní časopis roku - Výsledková listina finalistů roku 2018

 

 

 

 

 

 

 

Za možnost tvořit časopis a stát se tak na chvíli tváří Božkopisu velice děkuji. Nyní už oficiálně předávám žezlo dál a přeji redakci jen to nejlepší!

 

Klára Moravcová, OkA
Foto: Mgr. I. Dluhošová

 

Fotogalerie

Celostátní kolo soutěže Školní časopis roku 2018 Celostátní kolo soutěže Školní časopis roku 2018 Celostátní kolo soutěže Školní časopis roku 2018 Celostátní kolo soutěže Školní časopis roku 2018 Celostátní kolo soutěže Školní časopis roku 2018 Celostátní kolo soutěže Školní časopis roku 2018 Celostátní kolo soutěže Školní časopis roku 2018 Celostátní kolo soutěže Školní časopis roku 2018 Celostátní kolo soutěže Školní časopis roku 2018 Celostátní kolo soutěže Školní časopis roku 2018 Celostátní kolo soutěže Školní časopis roku 2018

Zpět na aktuality