ČADMUN 2018

Dne 25.4. 2018 se již tradičně na Gymnáziu J.M. Hurbana v Čadci konala modelová schůze OSN - ČADMUN.

Dne 25.4.2018 jsme se spolu s paní profesorkou Danielou Köllnerovou vydali na modelové zasedání OSN, neboli ČADMUN. I letos celý projekt hostilo Gymnázium J. M. Hurbana v Čadci, kde se rozpoutala horlivá anglická debata na témata: „Freedom of speech“ a „Censorship“.

Tento rok se zasedání zúčastnilo 15 týmů a mezi nimi byli taktéž čtyři naši studenti ze Septimy A a 3.A. Denis Ferenc a Matěj Palarčík hájili zájmy Saúdské Arábie, zatímco Tomáš Heczko a Josef Kriho reprezentovali Korejskou lidově demokratickou republiku. Celé zasedání započalo projevy jednotlivých delegátů a pak již následovalo samotné debatování, které bylo rozděleno do osmi částí. Všichni naši čtyři účastníci se svých rolí delegátů zhostili výborně a samozřejmě také úspěšně.

Po celé události jsme odcházeli s novými zkušenostmi, procvičili jsme si cizí jazyk a také jsme se mohli o něco více informovat o momentálních problémech jednotlivých států, což nám určitě pomohlo k lepšímu pochopení politických situací i mimo Českou republiku.

 

Kamila Sikorová, Sexta A

Fotogalerie

ČADMUN 2018 ČADMUN 2018 ČADMUN 2018 ČADMUN 2018

Zpět na aktuality