ČadMUN 2016

ČadMUN 2016 - simulace konference OSN v Čadci

Dne 22. dubna 2016 jsme byli v doprovodu paní Mgr. Daniely Köllnerové podpořit studenty Septimy A na modelovém zasedání OSN - ČadMUN, které se uskutečnilo v Čadci, na Gymnáziu J.M.Hurbana. Debatovalo se v anglickém jazyce na tato dvě aktuální témata: “Global refugee crisis“ (Globální uprchlická krize) a “Peace and tolerance” (Mír a tolerance).

     Celkově zde bylo zastoupeno 14 států, přičemž Ivana Saranová, Petr Vojtyla a David Badinka hájili zájmy Turecka a David Gerlich, Petra Koudelková a Dominika Kwasková měli za úkol prezentovat Maďarsko. Zasedání bylo zahájeno tzv. opening speech, ve které měl zástupce každého z jednotlivých států uvést ostatní do problematiky jimi zvolené země. Poté započala samotná debata, během níž se studenti společně pokusili naleznout řešení dané problematiky. Se zapálením vyjadřovali své názory a postoje, snažili se pohotově reagovat a dojít ke kompromisu, který by vyhovoval všem.

     Musíme podotknout, že naši spolužáci z vyššího ročníku se role delegátů skvěle zhostili a toto zasedání bylo přínosem a velkou zkušeností nejen pro ně, ale i pro nás.

Martina Byrtusová a Petr Bazgier , studenti třídy 6. SA

Fotogalerie

ČadMUN 2016 ČadMUN 2016 ČadMUN 2016 ČadMUN 2016 ČadMUN 2016 ČadMUN 2016 ČadMUN 2016

Zpět na aktuality