Biblioterapie - Leguán

V úterý 7. května 2019 si pro třídu QA a SA připravila paní psycholožka Mgr. Martina Mikesková dílnyna téma „Jinakost a tolerance“.

Každá dílna trvala dvě vyučovací hodiny a během nich jsme četli a rozebírali povídku „Leguán“ z knížkyRobinson z hypermarketu a jiné povídky“ od renomovaných českých (Alena Ježková, Petra Soukupová a Michal Viewegh) a polských autorů (Paweł Beręsewicz, Zuzanna Orlińska a Ewa Stadtmüller).

Zamýšleli jsme se nad situací a emocemi jednotlivých postav povídky, hlavní zápletku jsme se dokonce pokusili přehrát. Nikdo nás do ničeho nenutil, tím pádem byla atmosféra milá a uvolněná. S textem povídky jsme nepracovali obvyklým způsobem a spolupráce ve skupinách přispěla k utužování kolektivu naší třídy.

Myslím, že takové neobvyklé čtenářské dílny by měly na škole probíhat častěji a určitě bychom něco podobného doporučili i našim spolužákům. Velkým bonusem na závěr pak bylo, že jsme si každý domů odnesli hezký dárek- knížku povídek „Robinson z hypermarketu a jiné povídky“.

Děkujeme společnosti Celé Česko čte dětem, která pro nás s podporou Moravskoslezského kraje připravila zajímavé setkání s knihou a emocemi.

 

Markéta Baleková, 5. QA

Fotogalerie

Biblioterapie - Leguán Biblioterapie - Leguán Biblioterapie - Leguán

Zpět na aktuality