• English
  • Deutsch
  • Français

Beachvolejbalistky postoupily do celostátního finále !

Naše beachvolejbalové duo Adéla Sobotíková a Magdaléna Revajová si druhým místem v krajském finále zabezpečily postup na celorepublikový turnaj nejlepších dvojic ze středních škol.

V letošním ročníku se krajského kola zúčastnilo 19 dívčích a 16 chlapeckých dvojic. Turnaj se již tradičně konal v Ostravě, ve sportovním centru na Várenské. Dne 25. 5. se rozeběhly zápasy ve skupinách, z nichž 8 nejlepších dvojic postupovalo do finále, které se uskutečnilo 2. 6. Naše gymnázium mělo zastoupení pouze v dívčí kategorii. Duo Adéla Sobotíková (SxA) a Magdaléna Revajová (3.A) obhajovalo loňský titul. Děvčata bez problémů vyhrála svou skupinu a ve čtvrtfinále narazila na EDUCU Nový Jičín, s níž vyhrála 2:0 na sety. V semifinále se naše beachvolejbalistky utkaly s loňskými finalistkami ze Sportovního gymnázia Ostrava a i tentokráte je dokázaly porazit ve velmi napínavém souboji. Ve finále se utkala naše děvčata s Slezským gymnáziem Opava. Finále již probíhalo za špatného počasí, kdy vítr a déšť kazil kvalitu hry. První set naše děvčata vyhrála poměrně jasně, druhý byl rozehraný skvěle, ale beachvolejbalistky z Opavy dokázaly neuvěřitelně otočit a vyhrály set nejtěsnějším možným rozdílem. V rozhodující sadě, bohužel, Magdu zradilo zdraví. Pro neustupující křeče v noze musely nakonec děvčata třeti set vzdát.

Finalisté krajského kola postupují do celostátního finále, které se bude konat v Brně 9. 6. a naše děvčata obhajují loňské třetí místo.