BAD MARIENBERG 2016

Ve dnech 28. února až 5. března jsem se jako zástupce naší školy účastnila mezinárodního projektu Think Europe na téma „Humanity washed up ashore“ – uprchlická „krize“.

 

Z týdne stráveného v německém městě Bad Marienbergu, naplněného zajímavými diskuzemi, hrami, a přednáškami jsem si odnesla mnoho informací a nezapomenutelných zážitků- mezi které patří hlavně návštěva uprchlického tábora poblíž města. Možnost poznat život uprchlíků v táboře na vlastní oči, popovídat si s nimi, dozvědět se jejich příběhy, se mi asi už nikdy nenaskytne.
Také diskuze s účastníky z jiných zemí (Řecka, Estonska, Maďarska, Polska, Slovenska, Nizozemí a Slovenska) na toto téma mi „otevřela oči“. Řekové, které tato „krize“ zatím zasáhla asi nejvíce, byli vůči uprchlíkům mnohem otevřenější, než Češi, přestože situace u nás zdaleka není tak špatná.  

Skrz diskuze, přednášky a další aktivity jsme tedy získali všechny potřebné informace. K čemu? K závěrečnému projektu multikulturních skupin.  Poslední večer jsme měli možnost předvést, kdo si co z tohoto týdnu odnesl, představit nové názory, nápady, řešení. Objevila se hudební vystoupení, filmy, prezentace, obrazy.  Největší potlesk získal krátký animovaný film takzvané estonské skupiny.

Zkrátka a dobře jsem velmi vděčná, že jsem se mohla tohoto projektu účastnit poznat nové lidi a názory. A oficiální certifikát „Think europe“, který každý účastník obdržel, taky není k zahození. O dalších zážitcích z tohoto týdne, popsaných účastníky se můžete dozvědět na stránkách http://www.thinkeurope.net/refugees/ .

Johana Filipová, Sexta A

Zpět na aktuality