• Facebook
 • Youtube
 • Instagram
 • Bakaláři
 • Moodle
 • Strava.cz
 • ISIC
 • MS Office
 • Robotel teacher
 • Robotel student
 • Česky
 • English
 • Deutsch
 • Français

Autostop jako mistrovství ČR

Náš bývalý student závodníkem mistrovství České republiky v autostopu 2015

 

Jeden z absolventů našeho gymnázia, dokonce jeden náš bývalý král Majálesu 2013, je spolu se svou přítelkyní přihlášen do závodů v autostopu. Jedná se o mistrovství České republiky. Lubomír Nytra a Petra Gavlasová se rozhodli soutěžit v něčem opravdu zajímavém! Pojďte ho podpořit a tady od něj máte malý vzkaz přímo studentům, ale i všem ostatním, kteří jsou s naší školou jakkoli spjatí:

Ahoj gympláci!

Už je to dva roky, co jsem byl maturitou donucen opustit náš milovaný ústav, ale je to jako včera, kdy jsem seděl v lavicích, běhal po chodbách a usilovně očima tlačil ručičku hodinek a s nadějí někde uvnitř očekával zvuk odpoledního zvonění. Ale proč ten článek tady? Neuvěříte, do čeho jsem se to namočil. Jednou mi na současném sociálním fenoménu Facebooku má přítelkyně Petra napsala o nějakém závodě. Že se prý jede nějaké mistrovství České republiky v autostopu, tak jsem se dověděl, že trasa povede z Prahy do Atén a zpátky. Rozhodně Vám učitelé zeměpisu rádi připomenou Balkán a pustí nějaké to fajn video, aspoň teď ke konci roku. Říkám si bláznivý nápad, ale já jsem pro každou srandu. Takže jsme vyplnili přihlášky a s menší naivitou je odeslali a oni nás vzali! A tehdy jsme si řekli, že je to paráda a můžeme si splnit část našeho snu a tím je procestovat téměř celý svět. Jedná se o druhý ročník mistrovství České republiky v autostopu. Loni vedla trasa z Prahy na Gibraltar a zpátky. Už jsme úspěšně absolvovali kvalifikační závod po naší zemičce na trase Praha – Hradec Králové – Brno – České Budějovice – Plzeň – Praha (cca 700km). O tom, jak nám to šlo a o naší i ostatních posádkách, se můžete dovědět na oficiálních stránkách závodu i na stránkách na Facebooku, které najdete pod tímto článkem. Teď nás čeká větší sousto a to přes 5000km v cizích zemích!

Jak to teda bude a kdy se pojede? Vyrážíme již toto pondělí 15. 6. 2015 z Prahy a vše bude k vidění online. Budeme mít u sebe GPS lokátory a Vy uvidíte, kde se zrovna nacházíme a jakou rychlostí se pohybujeme a díky našim aplikacím v telefonech Vám budeme neustále přidávat články na internet i s fotografiemi. POZOR! Výsledné pořadí neurčuje pouze rychlost a to, kdy dorazíme zpátky do Prahy. Proč to dělat jednoduše, když to jde i složitě? Co by Vás vlastně bavilo na tom sledovat, jestli někam jedeme a sedíme v autě? Budeme plnit 5 zapeklitých úkolů a bude se i dojit! Koupání v moři, tradiční jídla, sportovní utkání, pivovar a vinice, jízda na povozu, dojení, ježděni na oslovi, to vše můžeme zažít a Vy budete u toho. Za tyto úkoly dostane každá posádka nějaké body a ty se přičtou k rychlostním bodům a nyní se dostávám k mé prosbě směrem k Vám.

Třetím aspektem, který určí vítěze, budou sympatie diváků. A jak nám můžete pomoci? Zasláním DMS zprávy, tím pádem nepomůžete pouze nám, ale také hendikepovaným mladým lidem, na které půjde výtěžek z této akce. Můžete také sledovat, která posádka vybrala nejvíce peněz. Doufáme, že to budeme my, díky Vám všem.

Hlasování je vcelku jednoduché:
Podpořte nás zasláním textu „DMS jedu 6“ na telefon 87777

Pokud se Vám budou líbit i ostatní tak neváhejte a podpořte klidně i ostatní, ale my budeme rádi za naší šťastnou 6, která je naším číslem pro tento závod, čili jsme posádka číslo 6 a na internetu máme červenou barvu.

Rozhodně bychom se, v případě zájmu a velké podpory, s Vámi rádi podělili o své zážitky a mohli bychom uspořádat nějakou prezentaci s fotkami a vyprávěním o cestě v aule, pokud nám to vedení dovolí v rámci zeměpisu samozřejmě, tak podporujte, hlasujte, moc prosíme o sdílení, fanděte, šiřte nás dál a přejte nám štěstí na stopaře a sílu při plnění úkolů! A tímto bychom také rádi poděkovali vedení školy, že nám umožnili propagaci naší dvojice.
Váš bývalý spolužák Luboš a Peťka.

PS: Užívejte prázdnin a těšíme se na viděnou v aule a nezapomeňte „DMS jedu 6“ na číslo 87777!

Odkazy:

Oficiální stránky závodu: http://www.je­du.cz/…-v-autostopu
Stránky na facebooku: https://www.fa­cebook.com/…vi­vautostopu?…
Informace o hlasování: http://www.je­du.cz/…orte-posadku
Odkaz na leták závodu: http://upload­.jedu.cz/…2_no­crop.pdf
Youtube (představení závodu majitelem): https://www.y­outube.com/wat­ch?…

 

 

Lubomír Nytra, absolvent

Moravskoslezský kraj

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, p.o.

Frýdecká 689/30
737 01 Český Těšín

IČ: 62331639
IZO: 000601578