Advent v Drážďanech

Ve čtvrtek 14.12. ve 3 hodiny ráno jsme za doprovodu paní profesorky Nogové, Belanové a pana profesora Přikryla poslušně naskočili do autobusu a za zimního kuropění vyrazili směr německé Drážďany. Příjezd kolem 9. hodiny ranní byl jistým vysvobozením z těsného vězení dopravního prostředku.

Našim prvním cílem se stalo Divadelní náměstí. Zde jsme se kochali Semperovou operou, která byla na konci druhé světové války téměř zničena a o 40 let později znovuotevřena. Nyní zde sídlí saská národní opera.

Poté se mladší z nás odebrali na prohlídku zámku Residenzschloss a Historické zelené klenby. My ostatní jsme měli možnost se podívat na knížecí průvod Fürstenzug a nahlédnout do kostela Frauenkirche se zasvěceným komentářem pana profesora Přikryla. 

Kolem poledne jsme všichni společně navštívili obrazárnu Zwinger. Samotná galerie sbírky starých mistrů by byla příliš jednoduchá, a tak jsme od paní profesorky Nogové dostali pracovní listy. Takový kulturní orientační běh vůbec nebyl špatný nápad. Donutilo to i ty méně zaujaté projít všechna tři patra a možná tak objevit svou skrytou zálibu v umění.

Kolem druhé hodiny jsme byli odvedeni na náměstí před sochu Martina Luthera a pak jsme se věnovali návštěvě vánočních trhů. Osobně mohu drážďanskou heiße Schokolade jedině doporučit a v kombinaci s banánem v čokoládě... Niebo v gembe, jak se říká, v nejlepším se má přestat. Úderem páté hodiny večerní jsme totiž krásné osvícené město vyzařující vánoční energii bohužel opustili a opět se nasardinkovali do autobusu.

Za všechny velice děkuji za příležitost nasát vánoční energii mimo české hranice a zažít tak nádherný zážitek s příjemným kolektivem.

Klára Moravcová, 7.SA

Autor fotografií: Mgr. Karel Přikryl

Fotogalerie

Advent v Drážďanech Advent v Drážďanech Advent v Drážďanech Advent v Drážďanech Advent v Drážďanech Advent v Drážďanech Advent v Drážďanech Advent v Drážďanech Advent v Drážďanech Advent v Drážďanech Advent v Drážďanech Advent v Drážďanech Advent v Drážďanech Advent v Drážďanech Advent v Drážďanech Advent v Drážďanech Advent v Drážďanech Advent v Drážďanech Advent v Drážďanech Advent v Drážďanech Advent v Drážďanech Advent v Drážďanech

Zpět na aktuality