• Facebook
 • Youtube
 • Instagram
 • Bakaláři
 • Moodle
 • Strava.cz
 • ISIC
 • MS Office
 • Robotel teacher
 • Robotel student
 • Česky
 • English
 • Deutsch
 • Français

Adaptační kurz 1. A 2021

Krásný den! Hlásí se Vám letošní I.A se svými zážitky z adaptačního kurzu. Náš adapťák začal ve středu ráno. 8.9. 2021 jsme měli v 7.45 sraz na těšínském nádraží a vydali se do naší cílové destinace, Hrádku, kde jsme se sešli s ostatními spolužáky, kteří přijeli z opačného směru.

Vydali jsme se na asi hodinovou procházku na chatu. Zavazadla nám vyvezli autem, ať se s nimi nemusíme tahat. Na chatě nás uvítaly p.prof. Belanová a Lýsková a hned se ujaly prvních aktivit – ujasnění pravidel, společná diskuze o očekáváních. Následovalo osobní volno, které jsme trávili fotbalem, povídáním, ale hlavně vzájemným poznáváním.

Po výborném obědě následovaly další aktivity. Rozdělování pokojů formou náhodného výběru pomocí provázku, hledání společných zálib, vybalování, zabydlování na pokojích…no a samozřejmě další seznamování a poznávání se.

Ve 14.00 nás přivítala paní Svobodová, která s námi trávila následující dvě odpoledne. Paní Svobodová si pro nás připravila převážně venkovní aktivity, což bylo super, protože počasí bylo opravdu nádherné. Rozběhali jsme se ve stylu kámen, nůžky, papír. Kdo prohrál, utíkal před vítězem. Další aktivita nám dala zabrat! Chodili jsme k sobě svázaní! Byli jsme rozděleni do družstev, v nich jsme si k sobě všichni svázali nohy a šli jsme takovou poměrně dlouhou trasu. Tedy na to, že jsme byli svázaní, byla dlouhá. Na trase jsme šli z kopce, do kopce, dělali žabáky, přenášeli jsme se, no prostě sranda. Pak jsme ještě zkoušeli udělat živé sochy podle stanovených pravidel, zahráli 2 kola vybíjené, snědli večeři a následovala další aktivita! Tentokrát jsme se pokoušeli trochu poznat i naši třídní. Čas zbývající do večerky jsme vyplnili dalším povídáním si, poznáváním, prostě jsme se adaptovali.

I druhý den adaptačního kurzu byl nabitý různými aktivitami. Stavěli jsme věž, pracovali a tvořili ve skupinkách, měli možnost vyšlápnout si na Filipku, zahrát si fotbal. Tvořili jsme maskota, vlajku, slib , reklamu a hymnu, která prý dojala i naši třídní. Večer jsme zakončili smíchem, zábavou a společnou mašinkou. V pátek jsme v rámci aktivit napsali vzkaz budoucím prvákům, sbalili se, společně navštívili zvoničku svatého Isidora a Alej dobra. Udělali pár posledních fotek, užili si poslední chvíle u chaty a vydali se na vlak domů. No a co nám adapťák vlastně přinesl? Adaptační pobyt byl opravdu senzace. Výběr místa skvělý. Krásná chata, krásná příroda, super. Ve volném čase jsme si mohli zajít k ohništi, které bylo hned za chatou, mohli jsme jít ke zvonici, mohli jsme hrát fotbal, prostě dělat, co se nám zlíbilo. Počasí nám jen a jen přálo, celé tři dny bylo úžasné. No a samozřejmě to hlavní. Z 30 v podstatě cizinců udělal tento pobyt přátele a velkou partu. Všichni jsme měli šanci se navzájem poznat, dozvědět se něco o naší minulosti a soukromém životě. Byla to příležitost otrkat se, dozvědět se něco o ostatních spolužácích, ale nejen o nich. Také jsme se dozvěděli různé informace o učitelích. Mohli jsme si udělat hrubý náčrt budoucích čtyř let, které snad všichni strávíme společně na gymnáziu a já osobně si myslím, že ten náčrt vypadá docela růžově ????. Aktivity nám v tomhle všem hodně pomohly. Ukázaly nám naše vlastnosti, naše silné i slabé stránky, naše schopnosti a reakce. Adaptační kurz nás za necelé tři dny zcelil a udělal z nás přátele.

Adaptační kurz se uskutečnil za finanční podpory Města Český Těšín.

Alex Šuráň, 1. A

Fotogalerie

Moravskoslezský kraj

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, p.o.

Frýdecká 689/30
737 01 Český Těšín

IČ: 62331639
IZO: 000601578