• Facebook
 • Youtube
 • Instagram
 • Bakaláři
 • Moodle
 • Strava.cz
 • ISIC
 • MS Office
 • Robotel teacher
 • Robotel student
 • Česky
 • English
 • Deutsch
 • Français

2. turnaj MS ligy kadetů v softballu

V Otrokovicích proběhl 2. turnaj Moravské kadetské ligy v softballu

23.4.2016 se uskutečnil  druhý turnaj Moravské ligy kadetů skupiny B.

Výkony hráčů sice připomínali občas aprílové počasí , ve kterém jsme hráli, ale výsledek byl docela slušný
– 2. místo (a to jen díky horšímu skóre). Turnaje byl rozepsán pro čtyři týmy, družstvo OU Ostrava
však nedorazilo. Díky termínové kolizi s krajským kolem soutěže Eurorebus nám chyběli dva nadhazovači
a k dispozici bylo jen 9 hráčů, ale ti se s turnajem „poprali“ statečně.

 

SKG Český Těšín : Predators Otrokovice                        9 : 10

Nadhazoval Patrik a v úvodu byly jeho nadhozy dostatečně razantní, ale méně přesné. Soupeř z tosu několikrát odpálil do zadního pole a dosáhl na 3 body. Hned v dohrávce jsme odpověděli, po odpalech Patrika, Filipa, Šimona a Pepy jsme srovnali. V úvodu druhé směny polaři pomohli nadhazovači a soupeř zaznamenal pouze bod. Na pálce se dařilo a Petr, Magda, Patrik, Filip, Šimon, Pepa, Adéla se zasloužili o šest bodů. Soupeři se bohužel totéž podařilo hned v úvodu směny následující a před dohrýávkou jsme byli o bod pozadu. Šanci na vyrovnání jsme měli. Katka se dotala odpalem na metu první, krádeží na metu druhou. Honza ji ji posunul odpalem na metu třetí a sám byl na první a pak po chybě zadáka na druhé. Dva hráči ve skórovací pozici bez autu – to bylo nadějné. Bohužel pak Honza při pokusu o krádež mety třetí „vytlačil“ Katku do autu a soupeře jako by polil živou vodou. Další dva odpaly Petra a Magdy skončili autem na první metě a bylo po zápase. Škoda chyběl jeden vydařený odpal do zadního pole a zvítězili bychom i v tomto utkání.

To se v softballu stává, hráči to neotřáslo a rozhodně přistoupili k zápasu s favorizovaným brněnským celkem.

Sestava dle postů: Patrik, Šimon, Adéla, Magda, Katka, Filip, Petr, Josef, Honza

 

Sever Brno : SKG Český Těšín      8 : 10

V druhém zápase nás čekal další soupeř, se kterým jsme v minulých turnajích hráli velmi vyrovnaně.  Začali jsme zostra hned v úvodu první směny. Prvních pět pálkařů bodovalo. Magda propálila nadhazovače, Patrik z tosu provětral zadní pole, Filip dostal metu zdarma za trefení nadhozem, Šimon pálí do zadního pole, Pepa k nadhazovači, ale mety dosáhne. Adéla je sice aut na první metě, ale stahuje bod, Katka je aut po odpalu, Honza je vyautován nadhazovačem – resumé – vedeme 5:0.
Soupeře takový vývoj utkání zaskočil, v dohrávce 1. směny dokáže jen dvakrát odpálit Magdin nadhoz a vydolovat jediný bod. Ve druhé směně už to na nového nadhazovače nejde tak lehce jako v úvodu. Přesto po odpalech Petra, Patrika
a Šimona získáváme dva body. Dohrávku druhé směny zahajuje Magda dvěma auty – jeden příhozem na první metu, na druhý stačí tři dobré nadhozy. Pak přicházejí nejkvalitnější pálkaři soupeře a třemi dlouhými odpaly dosahují dva body. Stav 7:3 je pro nás velmi nadějný.
Ve třetí směně se nám na pálce nedařilo vůbec. Adélu po slušném odpalu „vyndá“ spojka soupeře zázračným příhozem na první metu, Katku podobným příhozem autuje nadhazovač. Honza se dostává dobrým odpalem do zadního pole bezpečně na metu, stejně jako Petr. Odpal Magdy zachycuje spojka soupeře příliš brzy a zahraje aut na třetí metě při nuceném postupu.  Úsilí značné, bod žádný.
Brněnští pálkaři vycítili šanci a v dohrávce třetí směny na pálce znatelně zabrali. Z prvních tří pálkařů sice Filip na spojce dva vyautoval, ale třetí aut ne a ne přijít. Tři dlouhé odpaly, jeden zasažený pálkař, dvě chyby v poli a prohráváme 7:8. Zachraňuje nás Katka, která zachycuje tvrdý odpal u třetí mety a pěkným příhozem Adéle na první metu dosahuje třetího autu. Rozhodne tedy poslední směna.
Patrik pálí daleko do zadního pole, tam si však na něj počíhal střední polař a zachycuje jeho ránu přímo ze vzduchu.
1. aut. Filip propálil nadhazovače a je na metě. Šimon pálí do zadního pole, Filip dobíhá pro bod. Pepa z tosu zaměstná zadní polaře jde na metu, Šimon domů. Aďa je sice aut na první metě, ale posílá pro další bod Josefa. Na pálku jde Katka, slušně odpálí, dosáhne mety, ale nešťastně naznačí pohyb ke druhé metě a je autována dotykem. Vedeme o dva body a k vítězství vede cesta jen bezchybným výkonem v poli. Soupeř má dohrávku, kterou svým výkonem proměnil v one man show Filip na spojce. První odpal, Filip je u něj včas, jistý příhoz Adéle – první aut. Druhý pálkař to vzal přes kopírák. Odpal tvrdší, Filipův zákrok obtížnější, příhoz rychlejší – druhý aut. Trenérka soupeře důrazně varuje své svěřence, aby už na spojku nepálili. Následující pálkař si bere její rady k srdci a tvrdým odpalem trefuje pravé zadní pole. Josef, který po výměně se Šimonem na poslední směnu hájí toto území, dobře odpal zastaví
a umožní mu postup pouze na první metu. Poslední pálkař však dobré rady ignoruje. Pálí sice tvrdě, ale Filip opět míč dokáže zastavit a přesným příhozem na první metu ukončuje zápas.

Sestava: Magda, Josef( Šimon), Adéla, Petr , Katka , Filip, Patrik, Šimon, Honza

I když jsme byli oslabeni, Honza hrál své první zápasy v životě, Adéla hrála poprvé celé zápasy na první metě, jsou výkony hráčů příslibem do další části sezóny.

Školu reprezentovali:

Šimon Škrabiš(c), Magda Gerlichová, Adéla Kelnerová, Petr Rusnok, Katka Kopecká, Filip Kaleta,
Josef Kriho, Patrik Vlček, Jan Mucha

 

PaedDr. Jiří Pavelka

Fotogalerie

Moravskoslezský kraj

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, p.o.

Frýdecká 689/30
737 01 Český Těšín

IČ: 62331639
IZO: 000601578