15. ročník soutěže Children´s environmental map v Asahikawě

Letos na podzim (v září 2005) se studenti naší Tercie A zúčastnili mezinárodní soutěže Children´s environmental map, kterou pro žáky základních a středních škol již tradičně pořádá Hokkaido Univerzity of Education v japonském městě Asahikawa.

Dvě studentky této třídy, Veronika Bazgierová a Kristýna Olszarová, získaly ocenění za vynikající úroveň enviromentální mapy a na dny 21.- 25.října 2005 byly pozvány k převzetí cen (diplomu a nástěnné mapy světa) do japonské Asahikawy. Jela sice nakonec jen Veronika, v doprovodu paní profesorky RNDr. Pavlíny Kochové, ale zážitků přivezla ze "země vycházejícího slunce" vrchovatě za obě.

Jako jediné Evropanky byly s paní profesorkou, jež tu plnila nejen roli pedagoga, ale i tlumočnice, na vyhlášení a předávání cen středem pozornosti. Zúčastnily se slavnostního ceremoniálu i bohatého doprovodného programu (prohlídky světoznámé ZOO, návštěvy japonské základní školy, párty pro soutěžící). Pobyt hradili oběma účastnicím pořadatelé a na letenky sponzorsky přispěly firmy Moravia-steel, Finidr a Fish produce.

Tak co? Chcete to příště zkusit taky? Proč ne?

Informace o dalším ročníku soutěže může získat každý zájemce u Mgr. Pavly Kubínkové (kubinkova@gmct.cz) nebo přímo u profesora Yukia Himiyamy z Hokkaido University of Education na adrese: Yukio Himiyama, Hokumoncho, Asahikawa 070-8621, Japan (tel. fax: +81-166-59-1283, e-mail: himiyama@asa.hokkyodai.ac.jp).

Mgr.Pavla Kubínková

Fotogalerie

15. ročník soutěže Children´s environmental map v Asahikawě 15. ročník soutěže Children´s environmental map v Asahikawě 15. ročník soutěže Children´s environmental map v Asahikawě 15. ročník soutěže Children´s environmental map v Asahikawě 15. ročník soutěže Children´s environmental map v Asahikawě 15. ročník soutěže Children´s environmental map v Asahikawě 15. ročník soutěže Children´s environmental map v Asahikawě 15. ročník soutěže Children´s environmental map v Asahikawě 15. ročník soutěže Children´s environmental map v Asahikawě 15. ročník soutěže Children´s environmental map v Asahikawě 15. ročník soutěže Children´s environmental map v Asahikawě 15. ročník soutěže Children´s environmental map v Asahikawě 15. ročník soutěže Children´s environmental map v Asahikawě

Zpět na aktuality