Projekt Edison

Projekt EDISON 2012
 

Vážení rodiče,

na naší škole bude v listopadu 2012 probíhat **projekt Edison**, který pro střední školy zajišťuje **AIESEC** při Slezské univerzitě v Karviné. Cílem projektu je umožnění multikulturního setkání, v jehož rámci dochází k rozvoji osobnosti studentů a také k rozvoji komunikace v anglickém jazyce. Naši školu navštíví osm zahraničních vysokoškolských studentů, jejichž úkolem je seznámení našich studentů s tématy týkajícími se zeměpisu, historie, biologie, zaměřenými na procvičení základních konverzačních témat. Hosté stráví v naší škole **1 týden** v rámci svého 6 týdenního pobytu. Podobný projekt již u nás proběhl v listopadu 2011, kdy jeho tématem byla multikulturalita – vzájemné seznámení s kulturami zúčastněných zemí.
Pořadatelé opět nabízí možnost **přijetí zahraničních studentů do rodin našich žáků jako hostů**, kterým zajistíme ubytování. Je to jedinečná příležitost anglické komunikace během celého týdne a obohacení o setkání s jinou kulturou. Pokud se jako škola chceme tohoto rozšířeného projektu zúčastnit, je nutné splnit několik podmínek.

• Škola musí studenta(y) ubytovat po celou dobu jejich pobytu v ČR, tj. od 5.11. do 16.12. 2012 (6 týdnů), ačkoli studenti budou působit na naší škole pouze po dobu 1 týdne.
• Hostující studenti se mohou vystřídat v různých rodinách, avšak nejméně po 3 týdnech.
• Hostitelská rodina poskytne nocleh, hygienické zázemí (včetně možnosti vyprat si prádlo) a přístup do kuchyně pro přípravu a skladování stravy.
• Poskytnutí stravy NENÍ povinností hostitelské rodiny.
• Hostitelská rodina ubytuje studenta po dobu min. 3 týdnů včetně víkendů (po-ne).
• Hostitelská rodina ukáže hostu, jak se dostane do naší školy, případně jej informuje o spojích hromadné dopravy do okolních měst.

Jestliže Vás tento projekt zaujal a chcete ubytovat studenta ve Vaší rodině, napište mi Vaši předběžnou nabídku na e-mail **kufova@gmct.cz**. Uveďte prosím počet studentů, pohlaví, termín. Po vyhodnocení Vašeho zájmu Vás budeme kontaktovat e-mailem a poskytneme detailní informace.

Děkujeme Vám za Vaši pomoc a těšíme se na spolupráci s Vámi.

S přáním hezkého dne

Mgr. Tereza Kufová, e-mail

 

Veškeré informace naleznete na stránkách organizace "AIESEC Karviná" (záložka *Projekty*, podzáložka *Be host*)