Program oslav 95. výročí gymnázia

  Program oslav 95. výročí gymnázia

 

Pátek 17. 6. 2016 - první den

První den oslav začne Dnem otevřených dveří a vernisáží několika výstav spojených s historií školy. Školní budova bude pro všechny návštěvníky otevřena od 8:00 do 16:00 hodin. Vyvrcholením pátečních oslav bude koncert souboru Hradišťan v 18:00 hodin v evangelickém kostele Na Rozvoji. Lístky na koncert si můžete zakoupit v kabinetu TV u Mgr. Karla Přikryla a na sekretariátu gymnázia, případně na několika dalších místech v Českém Těšíně, která budou postupně aktualizována na webu školy.

Předprodej lístků na Hradišťan zahájen - na sekretariátě školy nebo kabinet Tv.

 

Sobota 18. 6. 2016 – hlavní den

Hlavním den oslav bude dějištěm nejrůznějších akcí od 8:00 hodin do pozdního večera areál školy. Oficiální vystoupení ředitele školy s oznámením nového názvu školy proběhne právě tento den ve 14:00 hodin na pódiu v rámci zahradní slavnosti situované do venkovní části areálu gymnázia. Součástí slavnosti plné dobrého jídla a pití budou kulturní vystoupení studentů a absolventů školy. Časový harmonogram vystoupení na hlavním pódiu bude uveden na webu a Facebooku školy. V budově školy proběhnou v souladu s mottem oslav „Zpátky do lavic“ setkání jednotlivých absolventských ročníků, která se mohou konat přímo ve třídách, v nichž absolventi studovali. O jejich pohodu se postarají současní studenti gymnázia. Z kapacitních a organizačních důvodů nebudou tentokrát zajišťovány k tradičním srazům absolventů restaurace v Českém Těšíně a okolí. Na Facebooku gymnázia bude uveden seznam restauračních zařízení, která bude možno navštívit individuálně.

 

Neděle 19. 6. 2016 - ukončení oslav

Poslední den oslav proběhne ve znamení dopoledních bohoslužeb – v evangelickém kostele Na Rozvoji a v katolickém kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Masarykových sadech.

 

* * * * * * * * * *

 

Po celou dobu oslav bude v provozu Informačním centrum, kde si absolventi budou moci vyzvednout almanach, upomínkové předměty a další materiály vydané k výročí školy. K příjemnému rozjímání budou v jednotlivých patrech školy k dispozici „kavárničky“ s občerstvením.

ZPĚT na stránku oslav