Mapa není teritorium, aneb naše regiony očima mladé generace

Mapa není teritorium, aneb naše regiony očima mladé generace

Náplň projektu:

Projekt počítá se zapojením 1 pedagoga a minimálně 4 studentů z každé vybrané školy (celkem 3 na každé straně hranice CZ-SK) a vytvoření interaktivní mapy s názvem „Těšínské Beskydy 2015 očima mladé generace“. V našem regionu se zapojilo gymnázium v Českém Těšíně, gymnázium v Třinci a Obchodní akademie TRIA z Třince.

Aktivity projektu:

1. Propagační workshop – představení projektového záměru cílové skupině: studentům středních škol z Třince a Č. Těšína
Úlohou daného workshopu je rozdělení úloh, výběr a rozdělení lokalit pro zpracování, dohoda termínu a způsobu zpracování a formy výstupního materiálu (fotodokumentace, případně krátké videosnímky zachycující regionální specifika – tradice z pohledu mladých lidí). Workshop proběhne na 3 školách Těšínských Beskyd.

2. Zpracování informačního e-bulletinu – interaktivní mapy „Těšínské Beskydy očima mladé generace“
Cílem této aktivity je zpracovat informační e-bulletin z oblasti Těšínských Beskyd se zaměřením na kulturní skvosty, krásy, tradice a náměty na návštěvu míst a lokalit tak, jak to vidí mladí lidé. Na zpracování námětů budou pracovat studenti, kteří budou vyhledávat kulturní skvosty daného kraje, přičemž je zpracují a zachytí formou krátkých filmů a fotografií. Mladí lidé, kteří se budou podílet na tvorbě e-bulletinu, budou studenty vybraných středních škol z Třinecka a Těšínska. V průběhu zpracování proběhnou další 2 pracovní workshopy na všech školách k průběžnému sběru dat (fotografií, filmů a textových komentářů).

3. Propagační workshop „Tradice mého regionu z pohledu vícero generací“

4. Společný pracovní workshop mladých lidí

5. Závěrečná konferenceMapu si můžete prohlédnout zde: http://mapa.e­uroschola.cz


Za naši školu se do projektu zapojili studenti Sexty A:

Eliška Bílková, Petra Koudelková, Markéta Rylková, Ivana Saranová a Marek Tatka

Mgr. Gražyna Mlčochová

 

ZPĚT na projekty