• Facebook
 • Youtube
 • Instagram
 • Bakaláři
 • Moodle
 • Strava.cz
 • ISIC
 • MS Office
 • Robotel teacher
 • Robotel student
 • Česky
 • English
 • Deutsch
 • Français

Korespondence s MMR a informace MMR k 24.4.2020 k zájezdu do Německa.

Korespondence s MMR a informace MMR k 24.4.2020 k zájezdu do Německa.

Vážený pane řediteli,

v případě Vámi uváděného zájezdu do Německa s termínem zahájení v červnu 2020 je velmi pravděpodobné, že v platnosti budou opatření, která znemožňují uskutečnění běžného turistického pobytu (viz Zde stránky MZV https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/nemecko_informace_covid.html ) a je možné, že ještě v té době bude platit doporučení MZV, které ovlivní konání zájezdu. Cestovní kancelář je povinna jednat s odbornou péč&iacu te;. M&a acute;me za to, že by neměla požadovat doplacení zájezdu, protože v tuto chvíli nemůže zaručit, že bude realizovat zájezd do Německa s odjezdem 1. 6. Cestovní kancelář by měla pandemií zasažený zájezd sama zrušit a na zaplacenou zálohu vystavit poukaz.

Dnes vstoupil v platnost zákon č. zákon č. 185/2020 Sb., o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru označovaného jako SARS-CoV-2 na odvětví cestovního ruchu (známý jako Lex Voucher), podle kterého školy patří mezi zákazníky, kteří mohou poukaz odmítnout. Pokud to učiní, končí cestovní kanceláři ochranná doba, a ta je povinna škole do 14 dnů od jejího skončení vrátit cenu zájezdu. Cestovní kanceláře nesmějí s rušením zasažených zájezdů zbytečně otálet, aby si zlepšily vlastní finanční situaci. Zákon o některých opatřeních ke zm&iacu te;rnění dopadů epidemie koronaviru označovaného jako SARS-CoV-2 na odvětví cestovního ruchu (označovaný jako „Lex Voucher“) nepodmiňuje vydání poukazu doplacením celé ceny zájezdu. Lex Voucher umožňuje vydání poukazu v hodnotě veškerých plateb uhrazených zákazníkem za zájezd, tedy nikoliv v hodnotě celé ceny zájezdu.

 

 

Přejeme Vám mnoho zdraví
Informační centrum MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Staroměstské náměstí 6
110 15 Praha 1
tel.: +420 224 861 282, +420 224 861 138
e-mail: info@mmr.cz
www.mmr.cz

 

 


Začátek přeposílané zprávy:

Od: Tomáš Hudec <hudec@gmct.cz>
Datum: 19. dubna 2020 10:44:17 SELČ
Komu: ministr <ministryne@mmr.cz>
Předmět: Školní zájezd v době koronavirové pandemie

 

Vážená paní ministryně,

studenti našeho gymnázia mají jet se společností BOCA s.r.o. na školní zájezd v termínu 1. - 6.6.2020 do Německa (mj. Hamburg, Berlín). V této chvíli mají studenti zaplaceny zálohy v celkové výši 200 000,- Kč a chybí zaplatit ještě cca 100 000,- Kč. Podle zákona, který se týká zmírnění dopadů SARS CoV-2 na cestovní ruch, který jste předložila sněmovně a senátu a který byl schválen, mají školní zájezdy nárok na vrácení peněz jestliže byl zájezd celý zaplacen. Takže pokud to chápu správně, musíme nejdříve doplatit těch 100 000,- Kč, pak teprve odmítnout voucher, který nám asi CK nabídne a vymáhat celé pen&iacu te;ze zp ět. Případně přijmout náhradní termín, který nám prozatím CK nabídla na říjen 2020 ( vy byste paní ministryně své dítě v říjnu poslala na hromadný školní zájezd do Německa?). Samozřejmě můžeme zájezd stornovat ( v této době 50% storno),V  období října se pravděpodobně školství teprve bude vzpamatovávat z aktuální situace. Chápu problémy CK a kdyby to bylo moje peníze, tak neváhám a na změně termínu se samozřejmě dohodnu. Jde však o studenty školy, z nichž je mnoho rodin postiženo aktuální situací nejen ztrátou finančních příjmů. Vzhledem k tomu, že jste byla předkladatelkou tohoto zákona a jistě máte všechny konsekvence podrobně promyšle né ; , Vás prosím o radu, jak v této situaci postupovat.

 

S přáním pevného zdraví a úspěchů v práci

 

Tomáš Hudec
ředitel 
Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, p.o. 
Frýdecká 689/30,737 01 Český Těšín
558746431, 734796880 
hudec@gmct.czwww.gmct.cz

RNDr. Tomáš Hudec, ředitel školy

Aktualní informace o COVID-19 ve školství
Slavíme 100 let
Moravskoslezský kraj

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, p.o.

Frýdecká 689/30
737 01 Český Těšín

IČ: 62331639
IZO: 000601578