• English
  • Deutsch
  • Français

Robotiáda 2024

Naše družstvo se v pátek 1. 3. 2024 zúčastnilo tradiční mezinárodní soutěže Robotiáda v Brně.

Do soutěže bylo přihlášeno více než 200 družstev z pěti zemí. Tyto týmy soutěžily v sedmi disciplínách.

Naše družstvo ve složení Martin Oliva, Milan Niedoba, Adam Fedor soutěžilo v disciplínách  Sprint,Čára SŠ, Dálkový medvěd, Sumo a Freestyle.

Nejvíce se dařilo v disciplíně Sprint Lego, kde jsme obsadili 14. místo ze 71 družstev, jen s nepatrnou ztrátou na prvních pět týmů (soutěž byla velmi vyrovnaná a rozhodovaly setiny sekundy).

Ve Freestylu naše vylepšená tiskárna obrázků z Lega sice zaujala, ale mezi první tři vyhlašované nepronikla.

V disciplíně Sumo jsme s vyrovnanou bilancí výher a proher skončili v polovině své skupiny (celkem bylo 8 skupin, postupovali jen vítězové, celkem 73 týmů).

Celá akce byla poznamenána nedokonalým rozpisem pro start v disciplínách. Běžně se stávalo,
že jsme na přesun mezi stanovišti měli méně než pět minut, což nebylo proveditelné. Centrum VIDA je poměrně velké, soutěže probíhaly v různých patrech a za běžného provozu (do 1.patra na Sumo
a Sprint museli studenti z přízemí přes patro druhé, aby se vyhnuli turniketům!).

Obrovské množství družstev i doprovodu zvládali organizátoři jen velmi obtížně a celá řada týmů