• English
  • Deutsch
  • Français

Obrovský úspěch našich mladých šachistů

Ve dnech 18. - 22. 1. 2016 se v Chomutově konal šachový turnaj do 16 let v rámci Zimní olympiády dětí a mládeže.

Družstvo šachistů z Moravskoslezského kraje ve složení Marek Lojek, Marek Míča, Petr Gnojek a Ludmila Kopcová vybojovalo na letošní zimní olympiádě dětí a mládeže v ústeckém kraji zlaté olympijské medaile.

V turnaji jednotlivců excelovali Ludmila Kopcová v kategorii dívek a Petr Gnojek v kategorii nejmladších žáků, kteří získali zlato.

Neuvěřitelně vyrovnaná byla kategorie starších žáků, kde neskutečně v posledním kole zafinišoval Marek Lojek, což mu nakonec vyneslo bronzovou medaili.

Nenechal se zahanbit ani Marek Míča a v kategorii mladších žáků se umístil těsně pod stupni vítězů.

Moravskoslezští šachisté tak svými výkony přispěli nejvyšší možnou měrou k celkovému historickému vítězství všech mladých sportovců Moravskoslezského kraje na olympiádě dětí a mládeže.

Konečná tabulka Olympiády dětí a mládeže kategorie starší žáci po 7 kolech (*.xls)