Naše škola fandí badatelství

Terénní analýza místních biotopů

 

   

       Dotační program Podpora environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty
       pro školní rok 2016/2017

       kód programu: 1617/E,  název projektu: Terénní analýza místních biotopů

  

 

V září letošního roku byl zahájen projekt Terénní analýza místních biotopů, který spojuje předměty biologie a fyzika. Projekt byl vybrán a je dotovaný Moravskoslezským krajem.

Úvodního představení projektu se zúčastnilo 170 studentů školy.

Stěžejním cílem je vzbudit zájem žáků o studium přírodních procesů moderní formou badatelsky orientovaného vyučování.

Terénní analýza místních biotopů zahrnuje celou řadu indoorových a zejména outdoorových aktivit. Na podzim úspěšně proběhlo terénní ekologické a biofyzikální bádání v lokalitě Jahodná u Třince. Druhý výjezd byl do Olomouce, kde se konala výstava Flora. Studenti měli možnost zhlédnout i květinové expozice, které byly vystavovány v kostelích města. Následovalo studium městské zeleně a botanických zahrad. Studenti si prohlédli i historickou část města a zoologickou zahradu na Sv. Kopečku.

Další části projektu je výjezd do Ostravy na fyzikální science show a geologický workshop konaný na VŠB – TU, do frýdeckého Muzea Beskyd a přednáška o živočiších povodí Olše.

Mgr. Jarmila Kudělová, Mgr. Melánie Gaierová

Fotogalerie

Naše škola fandí badatelství Naše škola fandí badatelství Naše škola fandí badatelství Naše škola fandí badatelství Naše škola fandí badatelství Naše škola fandí badatelství Naše škola fandí badatelství Naše škola fandí badatelství Naše škola fandí badatelství

Zpět na aktuality